top of page

         Види меблевих тканин, їх особливості

 Перед тим як купити диван, дуже важливо вибрати оббивку саме ту, яка найкраще підходить для Вашої оселі. Якщо бути в курсі цих нюансів перед покупкою дивана, можна значно продовжити йому «життя», причому зі збереженням презентабельності виду. Дізнайтеся які бувають оббивні тканини, і які мають особливості, прочитавши цю статтю.

  Дивана оббивка є найбільш «експлуатованою» частиною дивана. Щодня вона відчуває великі навантаження: ми сідаємо і лягаємо на диван, діти стрибають на ньому як на батуті, домашні улюбленці точать про нього свої кігтики та ін. Це не кажучи вже про випадкові неприємності, які також мають місце із завидною регулярністю: плями від пролитого кави, дитячі картини із застосуванням кулькової ручки і т. п. Все це сприяє руйнуванню диванної оббивки і через кілька років експлуатації меблів вимагає її перетяжки або заміни. Однак меблеві виробники застосовують сьогодні безліч різновидів оббивної тканини, яка має різні властивості та особливості.

                                   _Жаккард
ГІДНОСТІ ЖАККАРД
Висока зносостійкість та механічна міцність.

ДОГЛЯД:

Використовувати лише нейтральні миючі засоби.
Не використовувати спиртовмісні засоби.
Уникати прямих сонячних променів.
Плями повинні бути оброблені відразу після забруднення чистим сукном із застосуванням  мила.
Плями не рекомендується терти, необхідно промокнути, далі (якщо необхідно) обробити мильним розчином за допомогою  губки та знову промокнути чистим сукном.


 

Жаккард ця тканина відрізняється рельєфним малюнком, який схожий на натуральне полотно. Завдяки високій механічній міцності ця тканина стала універсальною. Жаккард виготовляють з використанням бавовни та синтетичних волокон. Полотно може бути однотонним з набитим малюнком – це так званий «друкований» жаккард.
                                                                Флок
Це дуже  м'який, приємний тактильний матеріал, що володіє високим рівнем механічної міцності (стійкість до розривів) та властивістю «антикіготь». Остання якість флокової оббивки робить її ідеальним рішенням для дивана, що купується до будинку з домашніми тваринами. Флок має такі переваги: величезний вибір малюнків та фарб, стійкість до вигоряння та забруднення, довговічність, легке чищення (відмінний вибір для дивана в дитячу). Однак при покупці дивана з оббивкою з флока слід враховувати, що вона більше за інших вбирає різні запахи. Ще що потрібно знати, купуючи «флоковий» диван, це те, що ворс цього матеріалу не повинен випадати самостійно або легко вищипуватись – інакше це говорить про низьку якість флока.
ДОГЛЯД:
Тканина не бажано прати та інтенсивно терти.
Чи не відбілювати.
Чи не сушити на сонці.
Допускається сухе чищення без використання розчинника.


 
                                                               Велюр
Це ворсиста  м'яка ,тканина.
Велюр виглядатиме дуже багато і відмінно підійде для прикраси вітальні, кабінету. Для «часто використовуваних» приміщень – дитячі кімнати, спальні та ін. його вибирати не варто, тому що він має схильність до стирання і відрізняється «капризною вдачею» - погано переносить різноманітні випадкові забруднення: плями від кави, вина, жиру та ін.
                                                         Штучна шкіра
Шкірзамінник, всупереч думці багатьох покупців, є досить довговічним і високоміцним меблевим матеріалом. За своїми характеристиками він близький до натуральної шкіри, однак, як відомо, коштує набагато дешевше.
Основними перевагами шкірозамінника є: комфортність використання, вологостійкість, нетоксичність, стійкість до стирання, простота чищення. Однак, купуючи диван, оббитий штучною шкірою, варто враховувати: цей матеріал не любить вогню і досить легко дряпається.
Диван зі шкірозамінника органічно впишеться в робочий кабінет або в будь-яке офісне приміщення.  
Відрізнити штучну шкіру від натуральної на вигляд практично неможливо. За деякими критеріями, наприклад, еластичності та міцності, цей матеріал навіть перевершує свій прототип. До того ж штучна шкіра ідеально підходить для оббивки меблів у громадських місцях та офісах. Хоча оббивка низької якості може лопатися по краях та швах.
                                                                Шеніл
Міцний та довговічний матеріал.Шенілова тканина має високу міцність та щільність. Шеніл буває штучним, синтетичним та натуральним.
З основних переваг шенілової оббивки потрібно виділити: великий вибір забарвлень, нездатність вбирати запахи, нетоксичність, екологічну чистоту матеріалу та його гіпоалергенність, що дозволяє рекомендувати його для категорії «дитячі дивани». матеріал легко вбирає вологу і не любить мокрого чищення – для нього підійде хімічне сухе «прибирання».
                                                                Гобелен
Даний оббивний матеріал має вигляд килима-картини і тче ручним способом. Є одним з найстаріших меблевих матеріалів. Гобелен - дуже щільний, важкий матеріал, з красивим візерунчастим забарвленням, безліччю різних відтінків. Він буває одно-або двосторонній, а також одно-або двошаровий.
Купивши гобеленовий диван, варто знати: цей оббивний матеріал не терпить води та попадання інших рідин, тому прати його, а також влаштовувати «мокре» прибирання не можна. Найкраще підійде для гобелену чищення з пилососом  м'якою щіткою  та нечаста хімчистка.
                                                        Меблева замша
Даний матеріал, який використовується для оббивки меблів, існує 2 типів: тканий та нетканий. Якість такої оббивки залежатиме від тривалості обробки, щільності та ваги тканини. Найкращим варіантом для вибору є ткана замша, оскільки вона довговічніша і міцніша, проте вартість її в кілька разів вища. Довжина ворсу цієї тканини не впливає на її якість - тому вибирати цей параметр можна сміливо, керуючись тільки своїми, індивідуальними уподобаннями.
Меблева замша  - практичний матеріал. Згодом вона не змінюється в розмірах, не вицвітає і не втрачає привабливості вигляду. Крім того, замші не властиво накопичувати пил, тому така оббивка відмінно підійде для людей, схильних до алергії.  
Догляд за замшевим диваном/кріслом досить простий. Він вимагає сухого чищення із застосуванням пилососа або щітки з м'який ворсом. Вологе прибирання, з використанням миючих засобів небажане.
Вибираючи диван з оббивкою із замші, врахуйте – поверхня якісної замші не повинна містити бульбашок.
                                                                Шкіра
Даний матеріал є натуральним, дорогим та дуже якісним. У меблевій галузі переважно використовується кінська шкіра (хром, юфть), козяча та свиняча. Оббивка з натуральної шкіри виглядає дуже презентабельно – такий диван прикрасить будь-яку вітальню, домашній кабінет чи місце керівника в офісі.
Щоб вибрати якісний шкіряний диван, переконайтеся, що:
  • вироблення та фарбування шкіри виконано якісно;
  • складки, протерті місця та бульбашки відсутні;
  • матеріал досить еластичний;
  • шкіра має однакову на всій поверхні товщину;
  • на поверхні є характерний рівномірний блиск.
Якщо на шкіряній оббивці є барвисті мітки (прожилки), це не є шлюбом - такий диван тільки виграє в оригінальності.
                                                               Рогожка
Цей матеріал є різновидом шеніл. Меблева оббивка з рогожки відрізняється високою міцністю та щільністю. Плетінням вона схожа з мішковиною, проте поверхня цієї тканини ворсиста.Переважно рогожка складається з натуральної пряжі (льону або бавовни), але для більшої зносостійкості виробники додають до неї синтетичні волокна (акрил або поліестер). Нитки в цьому матеріалі переплітаються попарно, що забезпечує красивий шаховий малюнок з опуклою поверхнею. Рогожка дуже пружна, вона чудово тримає форму і практично не меніться, її легко доглядати.    Меблі, оббиті рогожкою - модна, практична і красива, вона виглядає дуже затишно і природно, і чудово підійде для будь-якого інтер'єру, особливо вона гармонійно вписується в стиль «кантрі».  
За диваном  оббитим рогожкою дуже легко доглядати. Достатньо сухого чищення пилососом або вологого прибирання з ганчіркою або м'якаою  губкою, змоченими у мильній воді. Не терпить рогожка прасування, прання, відбілювання та розчинників.
bottom of page